Objawy stulejki

Objawy stulejki
5 (100%) 13 ocen
Stulejka to bardzo przykre schorzenie, które dotyka męskie narządy płciowe. Zdarza się, że jest to schorzenie wrodzone, choć równie często można się spotkać ze stulejką nabytą. Stulejkę rozpoznaje się po kilku charakterystycznych objawach.

Jak objawia się stulejka? Przede wszystkim tym, że nie jest możliwe lub też jest bardzo poważnie utrudnione zsunięcie napletka penisa w dół i to nie tylko wtedy, gdy następuje wzwód, ale także w normalnej sytuacji, czyli gdy penis znajduje się w stanie spoczynku. Innymi, charakterystycznymi objawami stulejki są ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu. Mocz może wówczas zalegać pod napletkiem i wypływać jedynie bardzo cienką strużką, co jest bardzo kłopotliwe. U osób ze stulejką penis wygląda bardzo charakterystycznie, gdyż ciężko widoczne z wyglądu, wręcz zarośnięte jest ujście penisa.

Stulejka u mężczyzn

Stulejka jest jednym z najczęstszych problemów, pojawiających się u aktywnych seksualnie mężczyzn. Jest to bardzo wstydliwy problem, bywa, że jest bagatelizowany. Tymczasem bóle wywołane przez stulejkę w trakcie stosunku mogą doprowadzić do obrzęków, a nawet pęknięć, po których, gdy one się już zagoją, pozostają blizny, powodujące jeszcze większe problemy w odsuwaniu napletka.

U każdego mężczyzny stulejka może objawiać się w zupełnie różny sposób, a jej objawy mogą występować z zupełnie innym nasileniem. Nie sposób jest znaleźć dwa identyczne przypadki stulejki. Wynika to z dużych różnic w budowie anatomicznej mężczyzn. Bez względu jednak na rodzaj i nasilenie stulejki, warto jest podjąć jej jak najszybsze leczenie stulejki. W ten sposób można zminimalizować ryzyko groźnych konsekwencji.

Konsekwencje braku leczenia stulejki

To, jak się objawia stulejka, powinno wywoływać wśród mężczyzn natychmiastową reakcję w postaci poddania się zabiegowi kosmetycznemu lub chirurgicznemu. Konsekwencje braku leczenia stulejki mogą być bowiem bardzo poważne. Oprócz problemów w prowadzeniu życia seksualnego i związanym ze stulejką brakiem przyjemności z uprawiania seksu, stulejka może także doprowadzić do uwięźnięcia napletka w rowku zażołędnym (czego skutkiem może być martwica penisa), stanów zapalnych cewki moczowej (będących bezpośrednią przyczyną nowotworów), a także problemów psychologicznych związanych z poczuciem „inności”, co bardzo ogranicza pewność siebie, tak bardzo potrzebną w życiu młodym mężczyznom.

Czy można zapobiec stulejce?

Stulejce, o ile nie jest ona wadą wrodzoną, można zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę. Powinna być ona prowadzona już wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Im szybciej się takie działania rozpocznie, tym łatwiej będzie można wyrobić u dziecka odpowiednie nawyki. Warto jest przede wszystkim uczyć dziecko już od małego, że podczas siusiania, każdorazowo należy odsłaniać żołądź. Ponadto także należy pamiętać o odsuwaniu napletka w trakcie codziennych czynności higienicznych. Takie zachowania pozwalają na uniknięcie ryzyka pojawienia się stulejki. Od ich regularności zależy, czy będą one odpowiednio skuteczne.

2 replies on “Objawy stulejki”

  1. Max pisze:

    Objawy stulejki nie powinny chyba nikogo dorosłego zdziwić. Co innego jak występuje stulejka u dziecka – ono może nie wiedzieć, że to coś nieprawidłowego i tak nie powinno być. Ale dorosły to całkiem inna bajka, obojętnie czy kobieta czy mężczyzna – chyba każdy wie jak to powinno wyglądać.

  2. rodzic pisze:

    Bo to nie dziecko ma wiedzieć jakie są objawy stulejki. Przecież to logiczne, że osoby dorosłe powinny wiedzieć jak rozpoznać stulejkę i przede wszystkim to, że warto szybko ją leczyć i spowodować, że stulejka nie będzie tak bardzo się rozwijać i narażać na powikłania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − 90 =