Leczenie stulejki

Leczenie stulejki
4.8 (95%) 8 ocen
Stulejka to bardzo przykre schorzenie, z którym ma do czynienia wielu mężczyzn na całym świecie. Mowa jest tutaj o sytuacji, w której zbyt duże zwężenie napletka, skutkuje w poważnych trudnościach w zsunięciu go z żołędzia w penisie lub wręcz uniemożliwia wykonanie takiej czynności. Stulejka wymaga leczenia, nie tylko ze względu na ból i ucisk, który może się pojawiać w trakcie wzwodu, ale także ze względu na występowanie stanów zapalnych prącia, trudności w oddawaniu moczu oraz nieprzyjemnego zapachu, związanego z brakiem możliwości utrzymania w tym miejscu odpowiedniego poziomu higieny.

Sposób leczenia stulejki

Jak leczyć stulejkę? Stulejka to schorzenie, które wymaga leczenia za pomocą zabiegu chirurgicznego. Taki zabieg może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych, a w cięższych przypadkach – w szpitalu, przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Mężczyźni cierpiący na stulejkę decydują się zazwyczaj na znieczulenie ogólne, chcąc uniknąć bólu i nieprzyjemnych wspomnień związanych z zabiegiem. Chodzi tutaj bowiem o leczenie w obrębie stref intymnych.

Jak wygląda zabieg chirurgiczny przy stulejce?

Jak się leczy stulejkę? Leczenie stulejki, jeśli chodzi o sposób wykonania zabiegu chirurgicznego, jest uzależnione od stadium tego schorzenia. Przy małej lub średniej stulejce przeprowadza się zabieg, polegający na poszerzeniu ujścia napletka. W trakcie takiego zabiegu, wzdłuż osi prącia wykonywane są niewielkie nacięcia, które następnie są zszywane poprzecznie. Po takiej interwencji chirurgicznej wygląd zoperowanego penisa powinien być niemal identyczny, jak w przypadku zdrowego penisa. Z kolei w przypadku zaawansowanej stulejki konieczne jest wykonanie zabiegu obrzezania, czyli usunięcia napletka częściowo lub w całości. W takim przypadku zabieg trwa nieco dłużej, gdyż chirurg, który go przeprowadza, musi zadbać o to, by nie doszło do osłabienia funkcji penisa w związku ze znaczną ingerencją w znajdujące się w nim naczynia krwionośne.

Przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego przy stulejce

Nie ma żadnych przeciwwskazań do leczenia stulejki przez proste zabiegi polegające na poszerzeniu ujścia napletka przez nacięcia. Z kolei jeśli chodzi o obrzezanie przy zaawansowanej stulejce, istnieją w stosunku do niego trzy zasadnicze przeciwwskazania. Chodzi tutaj o sytuację, w której u danej osoby penis chowa się w głąb ciała w stanie spoczynku lub też występowanie spodziectwa oraz amoniakalnego zapalenia skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu stulejki

Pacjenci, którzy mieli wykonywany zabieg likwidujący stulejkę, muszą przebyć rekonwalescencję. Bardzo ważne jest odpowiednie ułożenie penisa, po nałożeniu na niego opatrunku. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu należy zadbać o to, by był on uniesiony do góry. Można się wspomóc w tym celu specjalnym plastrem, który będzie utrzymywał opatrunek lub też obcisłymi slipami. W pierwszym miesiącu po zabiegu należy także wstrzymać się od aktywności seksualnej. Całkowite zagojenie się blizn po zabiegu chirurgicznym jest możliwe po upływie około 1 roku.

2 replies on “Leczenie stulejki”

  1. Enico pisze:

    Niestety, ale leczenie stulejki to praktycznie tylko zabieg operacyjny. Nie ma żadnych leków, maści czy czegoś takiego na stulejkę. Jedyna możliwość to po prostu chirurg, który usunie stulejkę. Lepiej więc starać się do niej nie dopuścić.

  2. Ho Szi MIn pisze:

    Są leki, a właściwie lepiej powiedzieć, że sposoby na stulejkę. Ale masz rację, ich można próbować praktycznie tylko i wyłącznie w początkowym stadium stulejki. Potem pozostaje już tylko operacja. Na szczęście praktycznie wszystkie operacje stulejki są udane, nie ma problemów z tym, że nie udają się, albo coś dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 17 = 20