Category Archives: Stulejka

Zabieg na stulejkę

Stulejka dla wielu mężczyzn jest tematem wstydliwym i bardzo długo zwlekają z wizytą u lekarza. Najczęściej udają się do urologa, gdy stan jest już zaawansowany lub gdy zmusi ich do tego partnerka. Tymczasem zabieg na stulejkę jest bardzo prosty i zupełnie bezpieczny.

Continue reading →

Stulejka u niemowlaka

Stulejka kojarzona jest przede wszystkim z poważną dolegliwością, która uniemożliwia zsunięcie napletka z żołędzi. Czy jednak stulejka u niemowlaka zawsze wymaga poważnych zabiegów?

Continue reading →

Stulejka u dzieci

Stulejka u dziecka to drobny defekt anatomiczny, występujący u chłopców (znacznie rzadziej u dorosłych mężczyzn), polegający na zwężeniu napletka i braku możliwości zsunięcia go z żołędzi penisa.

Continue reading →

Stulejka u dorosłych

Stulejka u dorosłych stanowić może dość poważny problem. W przeciwieństwie do stulejki w okresie niemowlęcym, u mężczyzn i młodych chłopców stulejka nie jest stanem fizjologicznym, a zalicza się już do wad anatomicznych. Jakie mogą być konsekwencje nieleczonej stulejki oraz w jaki sposób może przebiegać jej leczenie?

Continue reading →

Stulejka nabyta

Stulejka przez długi czas była uznawana za wadę anatomiczną, która mogła być jedynie wrodzona. To błędne przekonanie było często jedną z przyczyn, dla których mężczyźni z tym schorzeniem nie zgłaszali się do lekarza. Obecnie już wiadomo, że niewłaściwa pielęgnacja, a także niektóre choroby mogą przyczynić się do powstania stulejki. Czym tak naprawdę jest stulejka nabyta i czy możliwe jest jej zapobieganie?

Continue reading →

Objawy stulejki

Stulejka to bardzo przykre schorzenie, które dotyka męskie narządy płciowe. Zdarza się, że jest to schorzenie wrodzone, choć równie często można się spotkać ze stulejką nabytą. Stulejkę rozpoznaje się po kilku charakterystycznych objawach.

Continue reading →

Leczenie stulejki

Stulejka to bardzo przykre schorzenie, z którym ma do czynienia wielu mężczyzn na całym świecie. Mowa jest tutaj o sytuacji, w której zbyt duże zwężenie napletka, skutkuje w poważnych trudnościach w zsunięciu go z żołędzia w penisie lub wręcz uniemożliwia wykonanie takiej czynności. Stulejka wymaga leczenia, nie tylko ze względu na ból i ucisk, który może się pojawiać w trakcie wzwodu, ale także ze względu na występowanie stanów zapalnych prącia, trudności w oddawaniu moczu oraz nieprzyjemnego zapachu, związanego z brakiem możliwości utrzymania w tym miejscu odpowiedniego poziomu higieny.

Continue reading →

Jak wygląda stulejka

Stulejka jest męską dolegliwością, na którą cierpi około 10% mężczyzn. Jak wygląda stulejka? Polega ona na zwężeniu ujścia napletka w taki sposób, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia. Jak rozpoznać stulejkę i czy jest ona groźna?

Continue reading →