Najważniejsze informacje dotyczące przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej

Najważniejsze informacje dotyczące przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej
5 (100%) 1 ocen

Depilacja laserowa to zabieg, na przeprowadzenie którego decyduje się coraz większa liczba osób. Czym jest laserowa depilacja oraz na czym polega przeprowadzenie takiego zabiegu? Na te, a także inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego tyle kobiet i mężczyzn decyduje się na depilację laserową? Jak wygląda zabieg?

Otóż usuwanie owłosienia laserem swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że niesie ze sobą ogromną wygodę. W pierwszej fazie pacjent decydujący się na zabieg powinien wypełnić krótką ankietę, która skupia w sobie pytania dotyczące stanu jego zdrowia. Następnie zostaje wykonana próba laserowa, która ma za zadania wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Jeśli takie nie występują można przystąpić do przeprowadzania zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Efekty jej działania uzyskuje się  poprzez wpuszczenie w skórę wiązki lasera, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę znajdującą się w skórze oraz mieszku włosa. W konsekwencji laser powoduje ich zniszczenie i w efekcie otrzymujemy gładką skórę.

Po zabiegu skórę powinno się nawilżać dobrym kremem, w którego składzie nie znajduje się alkohol, ani spirytus. Składniki te mogłyby podrażnić skórę. Jeśli chodzi o kwestię pielęgnacji po zabiegu to zaleca się także:

 • zrezygnowanie z opalania na słońcu oraz solarium;
 • przez pierwsze tygodnie unikania sauny, basenów oraz gorących kąpieli;
 • zalecane jest spożywanie dużych ilości wody;
 • przez dwa tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od stosowania środków złuszczających skórę
 • należy zaprzestać stosowania samoopalaczy jeszcze przez miesiąc po zabiegu.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do wizyty w gabinecie kosmetycznym?

Pielęgnacja skóry przed zabiegiem jest równie ważna jak dbanie o nią po zabiegu. Powinno się zastosować do kilku zasad przed przeprowadzeniem zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Skutki uboczne zabiegu można skutecznie wyeliminować jeśli:

 • na kilka tygodni przed depilacją laserową zaprzestaniemy opalania na słońcu oraz w solarium;
 • należy także zrezygnować ze stosowania samoopalaczy;
 • koniecznie należy zaprzestać kuracji retinoidami i odstawić leki oraz zioła o działaniu światłouczulającym;
 • jeśli pacjent przyjmuje leci antydepresyjne, powinien zaprzestać kuracji nimi przed zabiegiem;
 • skóra przez depilacją laserową nie powinna być depilowana w sposób klasyczny przez co najmniej dwa tygodnie.

Depilacja laserowa, ile zabiegów jest kluczem do sukcesu w postaci gładkiej skóry?

Usuwanie włosów laserem to zabieg, który należy powtarzać w odstępach po około jednym miesiącu przez co najmniej pół roku. Jest tak ponieważ podczas każdego z wykonywanych zabiegów część włosów znajduje się w pierwszej fazie wzrostu, a wtedy są one odporne na działanie lasera. Zabieg przypominający powinno się wykonać dla utrzymania efektów po koło roku. Po tym czasie można cieszyć się satysfakcją wynikającą z zastosowania zabiegu jakim jest depilacja laserowa w Gdyni (o tym więcej tu – http://vectusgdynia.pl/kobiety/). Opinie na jej temat są jednoznacznie pozytywne ze względu na to, że gładką skórą można cieszyć się nawet przez pięć lat.

Depilacja laserowa, a ciąża? Czy zabieg w tym okresie może być przeprowadzony?

Depilacja laserowa w ciąży oraz w okresie laktacji nie powinna być stosowana. Jest tak ponieważ nie ma jednoznacznych wyników badań, które wykluczałyby fakt, że stanowi ona niebezpieczeństwo.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, przez którą nie powinno przeprowadzać się zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Przeciwwskazania do jej wykonania to także:

 • trwała depilacja nie powinna być przeprowadzana u osób, u których występuje świeża opalenizna lub ich skóra została potraktowana samoopalaczem;
 • zażywanie lekarstw, których działanie jest światłouczulające (w tym ziół);
 • infekcje bakteryjne skóry oraz grzybica;
 • ciąża i okres laktacji;
 • zapalenia skóry;
 • podrażnienia naskórka;
 • stosowania leków antydepresyjnych.

Oparzenia po depilacji laserowej, ani innego rodzaju efekty uboczne nie wystąpią na skórze pacjenta jeśli ten będzie stosował się do zaleceń lekarza.

Jeśli zastanawiasz się czy depilacja laserowa boli to możesz odetchnąć z ulgą. Dzięki technologii zastosowanej w laserze Vectus, która polega na zamontowaniu szafirowej głowicy zabieg nie wywołuje bólu. Depilowane miejsce jest przez cały czas chłodzone, właśnie po to by pacjent nie cierpiał.

Depilacja laserowa, cena zabiegu? Na jakie koszta należy się przygotować?

Laserowa depilacja, cena tego rodzaju zabiegu kosmetycznego jest ściśle uzależniona od miejsca, w którym pacjent chce ją przeprowadzić. Depilacja laserowa, koszt oscyluje pomiędzy stoma złotymi, a nawet tysiącem za jeden zabieg. Jeśli chodzi o ceny orientacyjne to kwota za depilację wąsika waha się między 100, a 300 zł, za depilację łydek od 400 do 500 zł, a okolice bikini można wydepilować od 300 do 500 zł.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 62