Jakie ćwiczenia na cellulit?

Oceń

Czy obawiasz się założenia krótkich szortów przez widoczne na skórze niedoskonałości? Być może wciąż szukasz idealnego preparatu antycellulitowego, lecz żaden nie przyniósł oczekiwanego efektu? Nie przejmuj się – trochę determinacji i samozaparcia, a osiągniesz wymarzoną jędrność ud regularnie ćwicząc!

treningCellulit to zmora 90% kobiet, stąd pewność, że w walce z nim nie jesteś sama. Chcąc uzyskać szybki efekt pewnie wiele razy się rozczarujesz. Jednotorowe działania w tym przypadku zawsze zakończą się fiaskiem. Tylko kompleksowe podejście do jego zwalczania może przynieść oczekiwany efekt. Do tego, że aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem skutecznej walki przekonywać nie trzeba. Pytaniem pozostaje jednak jak ćwiczyć, by skutecznie wyeliminować wszelkie niedoskonałości skórne z naszego ciała? Oto kilka ćwiczeń, na których efekt nie będziesz musiała długo czekać!

1. Wariacje z hula hop

Rodzaj aktywności wielokrotnie promowany dla pań chcących przeciwdziałać cellulitowi, jednak ze względu na jego skuteczność, nie sposób go pominąć. Wymyślono tysiące ćwiczeń fizycznych, ale wśród tych, które przynoszą efekty pod kątem tzw. pomarańczowej skórki u pań – to zdaje się wieść słuszny prym. Wprawiając koło hula hop w ruch, pracuje nie tylko nasz brzuch, ale i pośladki oraz uda.

2. Moc przysiadów

Z pozoru proste i dobrze znane ćwiczenie, jednak odpowiednio wykonane potrafi zdziałać cuda. Pamiętać należy jednak o tym, aby kolana nie wychodziły poza linię stóp, a plecy pozostawały proste. Seria obejmuje 20 powtórzeń. Dla zaawansowanych proponowane jest zwiększenie trudności (ale i efektywności!) poprzez wykonanie przysiadów na jednej nodze. 

3. Ćwiczenia interwałowe

Interwały to nie tylko sposób na walkę z cellulitem, ale i doskonałą metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów. Taki cykl treningu zastosujemy np. podczas joggingu jak i jazdy na rowerze. Polega na zastosowaniu naprzemiennie tempa szybkiego oraz wolniejszego, które sprzyja ujędrnianiu ciała.

4. Aerobik

W kwestii ćwiczeń aerobowych nic nie zmieniło się od wielu lat – jest to idealny trening pozwalający na zachowanie zdrowej sylwetki od góry do dołu. Szczególnie polecany jest pod okiem specjalisty – trenera, który przygotuje taki zestaw ćwiczeń, który wprawi w ruch każdy mięsień ciała.

5. Elementy kulturystyki

Dla osób aktywnie ćwiczących na siłowni także znajdzie się zestaw ciekawych ćwiczeń. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przysiady ze sztangą. Użycia obciążenia tylko wspomaga pracę mięśni, a w efekcie – proces walki z cellulitem.

6. Piłka lekarska

Przy jej pomocy wykonamy specjalną wersję mostka. To popularne ćwiczenie wykonujemy nad piłką lekarską w taki sposób, aby zatrzymać się na kilkanaście centymetrów nad podłożem, powtarzając aktywność około 15 razy. Pamiętajmy o mocny spięciu pośladków, które odgrywają w tym ćwiczeniu kluczową rolę!

7. A może… marsz?

Wspomniano już o ćwiczeniach interwałowych, jednak marsz w tym wypadku brzmi mniej zobowiązująco. Spacer jest zalecany osobom w każdym wieku, a maszerowanie w równym tempie bardzo skutecznie pobudza do działania wiele mięśni – w tym uda i pośladków. Marsz w zmiennym tempie pozwala osiągnąć pożądane rezultaty, jednak sam fakt systematycznego spacerowania na odległość dłuższą niż 3 km, znacząco poprawia jędrność skóry oraz kondycji fizycznej.

Polecamy dalszą lekturę – Skuteczny krem na cellulit – Usuń cellulit naturalnym sposobem w 30 dni!

Sposobów na pozbycie się cellulitu ćwiczeniami jest wiele. Wybierze te, które sprawią Ci najwięcej przyjemności, a systematyczność pozwoli na osiągnięcie upragnionego efektu. Dla jego wzmocnienia zastosuj ulubiony krem na cellulit np. firmy Vialise, który dzięki komplementarnym składnikom aktywnym kompleksowo zwalcza niedoskonałości. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 4 =