Jak wygląda stulejka

Jak wygląda stulejka
3.7 (74.12%) 17 ocen
Stulejka jest męską dolegliwością, na którą cierpi około 10% mężczyzn. Jak wygląda stulejka? Polega ona na zwężeniu ujścia napletka w taki sposób, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia. Jak rozpoznać stulejkę i czy jest ona groźna?

Wygląd stulejki

Pełna stulejka ma miejsce wówczas, gdy nawet w stanie spoczynku nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa. Niepełna z kolei jest wtedy, gdy napletek zsuwa się z penisa w spoczynku, ale nie odsłania żołędzi w czasie wzwodu. Powodować może także ucisk i ból. Natomiast prawidłowy napletek, chroniący wrażliwą na dotyk żołądź prącia, powinien zarówno w czasie spoczynku, jak i wzwodu, dać się łatwo i bezboleśnie zsunąć z żołędzi – a dokładniej rowka żołędnego.

Nieprzyjemna dolegliwość – stulejka

Stulejka nie zagraża zdrowiu, ani życiu mężczyzny. Z drugiej strony uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia jednak życie seksualne, a ponadto przeszkadza w zachowaniu prawidłowej higieny, co w skrajnych wypadkach prowadzić może do zakażeń. U niektórych mężczyzn pojawiają się również problemy z oddawaniem moczu. Nie można też liczyć na to, że sama minie. Ma raczej tendencje do stopniowego powiększania się. U niemowląt i małych chłopców jest zjawiskiem całkowicie normalnym. Zmienia się to około 3 roku życia, co powinni skontrolować rodzice.

Stulejka w wieku dojrzałym

Okazuje się, że stulejka pojawić się może również u dorosłych mężczyzn, u których problem wcześniej nie istniał. Może być to wynik infekcji, które zaatakowały skórę prącia, a po zagojeniu pozostawiły blizny. Pogłębienie problemu jest często skutkiem tzw. treningu, mającego na celu zlikwidowanie stulejki. Przynosi to bowiem niekiedy efekt odwrotny do zamierzonego.

Leczenie stulejki

Stulejka, nieważne czy wrodzona, czy nabyta, wymaga interwencji chirurgicznej, najlepiej jak najszybciej. W przeciwnym wypadku będzie się pogłębiać, powodując jeszcze większe kłopoty. Leczenie polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka przez nacinanie skóry, częściowe, bądź całkowite jej usunięcie – obrzezanie. W wielu kulturach zabieg ten wykonuje się u małych chłopców ze względów religijnych oraz higienicznych. Decyzję odnośnie operacji powinien podjąć specjalista urolog.

W przypadku dzieci operacja przeprowadzana jest przy znieczuleniu ogólnym. U mężczyzn dorosłych zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, często w trybie ambulatoryjnym. Gojenie ran zajmuje około 14 dni. Pełna sprawność seksualna powraca po miesiącu. Przez kilka dni odczuwalny może być jednak niewielki dyskomfort.

2 replies on “Jak wygląda stulejka”

  1. Cezar pisze:

    Wygląd stulejki to nie wszystko, bo znacznie gorsze jest to, że przez stulejkę może się wszystko pogmatwać pod względem higieny. Jak napletek nie będzie regularnie odsuwany, to pojawi się nie tylko brud tam, ale też zapach, który jak wszyscy wiemy jest bardzo nieprzyjemny.

  2. więzień pisze:

    No właśnie to jest to, że nie można przesadzać jak się zacznie stulejka, bo będzie tylko gorzej. Każde próbowanie jak pozbyć się stulejki, poprzez naciąganie napletka coraz bardziej, powoduje, że stulejka się pogłębia i staje tylko coraz większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 6 =